PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W KŁODAWIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019

1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna cykl tematyczny „Eucharystia daje życie”.
W rozpoczynającym się Roku Liturgicznym rozważamy hasło: Wielka Tajemnica Wiary.

2. Do parafii przybył ze Słowem Bożym dyrektor Instytutu Bpa Wilhelma Pluty ks. Wojciech Miłek.

3. W tym tygodniu obchodzimy:
• wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezb.
• sobota – św. Ambrożego, Bpa i DK.

4. Msze św. w tym tygodniu w Kłodawie:
• poniedziałek – godz. 18:00:
• wtorek – godz. 18:00: +Zdzisław Rusinek i zm. z rodziny
• środa – godz. 6:45 Msza św. Roratnia:
Łośno godz. 17:00:
• czwartek – godz. 18:00 Msza św. Roratnia: o nowe powołania do kapłaństwa
Santocko godz. 17:00: +ks. Henryk Dytko (intencja od brata Jana)
• piątek – godz. 19:00: Msza św. Roratnia: za Ojczyznę – o wierność Chrystusowi oraz o wiarę i miłość w rodzinach
Chwalęcice godz. 17:30:
• sobota – godz. 8:00:
godz. 18:00: liturgia mszy św. niedzielnej: ++Leonard Kanarek 16r. śm, i zm. z rodziny Kanarek i Zacharek

5. W najbliższą niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św.:
• Kłodawa –godz. 8:00: w int. Sebastiana i Marzeny o opiekę Matki Bożej
godz. 11:00: +Marianna Potapczuk
(po Mszy św. w Godzinie Łaski 12:00-12:30 wspólna modlitwa w kościele w Kłodawie)
godz. 12:30 dla dzieci z kl. III z rodzicami: w int. Rozalii i Lilianny i ich rodziców o zdrowie duszy i ciała (int. od babci)
godz. 18:00: dziękczynna z ok. urodzin Marcina z prośbą o dary Ducha Świętego
• Łośno – godz. 9:00: +Marian Zawadzki 24r. śm.
• Santocko – godz. 10:00: + Jadwiga Wróbel
• Chwalęcice – godz. 12:15: Msza św. Odpustowa: za Parafian z Chwalęcic

6. Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00. Intencja modlitwy: aby każdy kraj podjąć kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

7. Opłatki na Boże Narodzenie dzisiaj poświęcone można nabyć po Mszy św.

8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i do kopert na seminarium w Paradyżu.

9. Europejskie Spotkanie Młodzieży we Wrocławiu odbędzie się w dniach 28 grudnia – 1 stycznia. Szczegółowe informacje na plakacie. Zapisy u ks. Macieja do niedzieli 8 grudnia.

10. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia we wtorek o godz. 18:00 w Domu Biskupim przy ul. 30 stycznia.

11. Comiesięczne spotkanie dla młodzieży „Pan jest z tobą” w środę w kaplicy katedralnej o 18:00.

12. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

13. W najbliższą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

14. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., w I piątek od godz. 18:00.

15. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 21:00 do 22:00 oraz w I piątek od godz. 18:00.

16. Chorych z Komunią św. ks. proboszcz odwiedzi w piątek a ks. Maciej w sobotę od godz. 8:30.

17. Nabożeństwo Pierwszych Sobót w sobotę o godz. 7:40.

18. Kancelaria parafialna czynna w sobotę bezpośrednio po Mszach św.