Ogłoszenia Duszpasterskie – 11.06.2017

PARAFIA PW. MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W KŁODAWIE
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 11.06.2017

1. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.
Z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w procesji na ulice Kłodawy. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii oraz poprosimy o błogosławieństwo dla nas.
Trasa procesji – przygotowanie ołtarzy:
ul. Kościelna I ołtarz przy remizie – strażacy i mieszkańcy pobliskich ulic
ul. Chwalęcicka do krzyża przy ul. Gorzowskiej II ołtarz – mieszkańcy pobliskich ulic
ul. Gorzowska przy Urzędzie Gminy, III ołtarz – mieszkańcy okolicznych ulic
ul. Kościelną do kościoła IV ołtarz – przygotowują ministranci oraz ich rodzice.
Msze św.: w Kłodawie nie ma Mszy św. o godz. 8:00:
• Chwalęcice – godz. 8:00:
• Kłodawa – godz.11:00: za Parafian
godz.18:00:
• Santocko – godz. 10:00: ++Maria, Mikołaj, Jan, Lucyna Rajewscy, Helena, Karol Lubińscy
• Łośno – godz. 15:00: ++Zofia, Andrzej, Stanisław, Janina Różyccy

2. Próba sypania kwiatków dla dzieci, szczególnie z kl. III, we wtorek i środę o godz. 17:00. Prosimy o kwiaty na procesję, można przynosić od jutra.
Prosimy chłopców z kl. III o niesienie poduszek z symbolami eucharystycznymi w procesji.

3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św.

4. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego.

5. Msze św. w tym tygodniu w Kłodawie:
• poniedziałek – godz. 18:00: +Antonina z ok. imienin
• wtorek – godz. 18:00: +Zdzisław Rusinek 5r. śm.
• środa – godz. 18:00: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy,
I Msza św. w intencjach polecanych podczas Nowenny, II +Zbigniew 10r. śm.
Łośno godz. 19:00: nie ma Mszy św.
• piątek – godz. 19:00: dziękczynno-błagalna z ok. urodzin Andrzeja
Chwalęcice godz. 17:30: nie ma Mszy św.
• sobota – godz. 8:00: w int. Justyny z ok. imienin oraz o opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego dla Justyny Wojciecha i Jędrzeja na czas egzaminów
godz. 18:00 liturgia mszy św. niedzielnej: ++Władysław, Zofia, Konstancja, Józef Rozpędowscy oraz Stefania Światły

6. W najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna – patronki diecezji. Msze św.:
• Kłodawa – godz. 8:00: ++Kazimierz Gradowski, Bolesław Chrustowski
godz. 11:00:
godz. 18:00: +Tomasz Skalik 5r. śm. (int. od rodziny)
• Łośno – godz. 9:00: ++Antoni, Feliksa, Maria Krasowscy, Aniela, Janina, Władysław, Antoni, Marcin Zawadzki oraz Adam Kapalski 1m. po śm.
• Santocko – godz. 10:00: ++Zenon, Roman Bogus
• Chwalęcice – godz. 12:15: za Parafian

7. Msza św. w Rokitnie 18 czerwca o godz. 12:00, a po niej dla wszystkich pielgrzymów darmowy posiłek w ogrodach rokitniańskich oraz festyn rodzinny z grami i zabawami dla dzieci.

8. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę po Mszy św. wieczornej w kościele.

9. Po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.

10. W Kłodawie dzisiejsza ofiara na tacę jest na potrzeby parafii oraz kwiaty do dekoracji ołtarzy na Boże Ciało.

11. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 16 czerwca. Korzystający z dyspensy zobowiązani są do modlitwy w int. Papieża oraz spełniania uczynków miłosierdzia.

12. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 18 czerwca w par. św. Wojciecha o godz. 18:30.

13. Koncert Uwielbienia i Festyn Rodzinny w Boże Ciało od 17;00 przy ul. Słonecznej 41 (placu przy Cerkwi).

14. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 21:00 do 22:00

15. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św.

16. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Władysława Żak, l.91 z ul. Łąkowej w Chwalęcicach.

17. Kancelaria parafialna czynna w sobotę bezpośrednio po Mszach św.